אפוס 11

רשימת הסרטים- אפוס 2024:

30.6.2024 יום ראשון בשעה 19:00 – פתיחה של פסטיבל אפוס

30.6.2024 יום ראשון בשעה 19:30 – אינדיאני בשמש

1.7.2024 יום שני בשעה 20:00 – טיציאן

2.7.2024 יום שלישי בשעה 20:00 – הבמה שלהם

3.7.2024 יום רביעי בשעה 20:00 – הדיפו והמוזיאון

4.7.2024 חמישי בשעה 20:30 – נעים להכיר – קלאוס מקלה

5.7.2024 שישי בשעה 10:00 – הוא הלך בשדות

6.7.2024 מוצ"ש בשעה 20:30 – כרמן של סאורה

לרכישת מנוי לכל סרטי הפסטיבל במחיר מיוחד התקשרו 6775* שלוחה 2

הסרטים ילוו בהרצאה לפני ההקרנה ע"י דר' אמיר גבע

אינדיאני בשמש

לרכישת כרטיס היכנסו לקישור https://katzr.net/5757b7 

בימוי: רם לוי / ישראל, 1981 / 50 דקות / עברית

מבוסס על סיפור קצר מאת אדם ברוך. לאופר, עוזר הרס"ר נדרש להוביל לכלא חייל גבוה ומאיים ממוצא הודי-קוצ'יני שאינו מרבה לדבר ואינו צפוי ומחליט לכנותו בשם המבזה "האינדיאני". הנהג שמסיע אותם הוא דווקא דברן ומלא חיים. היחסים בין השלושה עולים ויורדים אבל לבסוף מתחוור להם למרות הבדלי התרבויות ביניהם שיש בהם משהו משותף.

צילומי הסרט התקיימו בבקעת הירדן ובמושבים תעוז, מסילת ציון וכסלון.

הסרט זכה בפרס כינור דוד ובפרס רשות השידור כסרט הטוב ביותר באותה שנה.

 

טיציאן

לרכישת כרטיס היכנסו לקישור https://katzr.net/54d7e3

בימוי: לאורה קיוסונה, ג'וליו בואטו / איטליה, גרמניה, ספרד, 2022 / 83 דקות / גרמנית ואיטלקית, תרגום לעברית

הצייר הוונציאני טיציאן (טיציאנו וצ'ליו) זכה להצלחה רבה עוד בימי חייו, בזכות הצבעוניות הדומיננטית והראוותנות של ציוריו, ולא פחות מכך בזכות יכולתו להגיע לליבותיהם ולכיסיהם של שועי אירופה בתקופתו. בשיאו של הרנסנס הוא גם היה לצייר הרשמי של ונציה, שנראית בציוריו מושכת ומרשימה להפליא.

 חדשנותו התבטאה בין השאר בשימוש נועז בצבעים ובאור – "התפוצצות של אור" כדברי אחד ממומחי האמנות המשתתפים בסרט. המשתתפים בסרט הם אמנים בני זמננו, כמו ג'ף קונס, שמסתכלים עליו בעיניים עכשוויות. חלקים מהסרט משחזרים את דרכי העבודה והיצירה של טיציאן, ומאפשרים לנו לצפות על המסך הגדול ביצירות עוצרות הנשימה במלוא צבעוניותן ועוצמתן.

 

 

הבמה שלהם

לרכישת כרטיס היכנסו לקישור https://katzr.net/435ffe

בימוי: ססקיה בודקה / הולנד, 2022 / 86 דקות / הולנדית, תרגום לעברית 

סרט מרגש העוקב אחר ההכנות להעלאת מחזה בתיאטרון "קמאק", אשר שחקניו הם בעלי צרכים מיוחדים, ומתמקד בעיקר בהכנות האישיות של כל אחת ואחד מהמשתתפים. זוהי חבורה מגובשת של שחקנים מקצועיים בעלי מוגבלויות שונות. המצלמה קולטת את החששות, המריבות הקטנות ומחוות העידוד והאהבה שביניהם. המחזה שהם מעלים הוא אגדה צבעונית בתוכנה ובצורתה.

 לתוך הדמיון והקסם של האגדה חודרים חיי היום-יום של השחקניות והשחקנים, קשייהם ולבטיהם.

הסרט מצליח להציג את אלה ללא שמץ של התנשאות ומבלי לגלוש לרגשנות או סנטימנטליות. 

 

הדיפו והמוזיאון

לרכישת כרטיס היכנסו לקישור https://katzr.net/1d4073

בימוי: סוניה הרמן דולץ / הולנד, 2023 / 86 דקות / הולנדית, גרמנית ואנגלית, תרגום לעברית

ה"דיפו" של מוזיאון בוימאנס ברוטרדם, מאחסן 150 אלף יצירות אמנות וגם פתוח לקהל כמוזיאון. הוא נחנך בשנת 2021, מבחוץ הוא נראה כמו כוס תה כסופה ומבריקה, ומכל עבר הוא זכה להתנגדויות, ביקורת וגם לשבחים רבים.

חזונם המשותף של מנהל המוזיאון שארל אקס והארכיטקט וויני מאס, להקים מחסן-מוזיאון – שאין כמותו בעולם. הסרט עוקב אחרי הגשמת החלום, בשפה קולנועית צבעונית, משובבת לב ומלאת הומור. אהבתה של הבמאית לצורות וצבעים מועברת לצופים ולעתים היא מהפנטת. שילוב מקסים של אמנות ואדריכלות וביניהן לבין אמנות הקולנוע.

 

נעים להכיר: קלאוס מקלה

לרכישת כרטיס היכנסו לקישור https://katzr.net/f01b6a

בימוי: ברונו מונסנז'ון / צרפת 2024 / 52 דקות / אנגלית, תרגום לעברית

נדמה שאי אפשר שלא להתאהב בקלאוס מקלה. הניצוץ שבעיניו, כישרונו המוסיקלי יוצא הדופן, חתירתו לשלמות – לא מתוך נרקיסיזם אלא מתוך אהבתו האינסופית למוסיקה ויכולתו להעביר אהבה זו לתזמורת שעליה הוא מנצח ולקהל הרחב. עד גיל 27 הספיק להיות המנהל המוסיקלי והמנצח הראשי של הפילהרמונית של אוסלו ושל תזמורת פריז. לאחרונה מונה למנהלה המוסיקלי של תזמורת שיקגו.

בקטעי הארכיון שבסרט אנו רואים ילד-נער מתבגר עם שרביט מנצחים ביד, ומצטרפים למסע מוסיקלי נטול מסכות ואגו. גאון מוסיקלי, מאסטרו ועלם חמודות, איש חזון ויצירה שרבים צופים שתהיה לו השפעה רבה על עולם המוסיקה של המאה ה-21.

 

הוא הלך בשדות

לרכישת כרטיס היכנסו לקישור https://katzr.net/bb2d9b

בימוי: יוסף מילוא / ישראל, 1967 / 93 דקות / עברית

שירת הלל למיתוס של הישראלי ושל הישראליות של פעם. סרט המבוסס על ספרו של משה שמיר משנת 1947, שנחשב לטקסט מכונן בספרות הישראלית, ועל המחזה שנכתב לפיו והועלה בהצלחה גדולה כמה וכמה פעמים בתיאטראות בישראל.

העלילה היא סיפור אהבה טרגי בין הקיבוצניק הפלמ"חניק אורי לבין מיקה, העולה החדשה שבאה "משם", מהשואה, אשר מסתיים בנפילתו של הגיבור בקרב. את הגרסה הקולנועית ביים יוסף מילוא, במאי תיאטרון מהמצליחים בישראל. המוסיקה המוכרת שמלווה את הסרט נכתבה על ידי סשה ארגוב.

 

כרמן של סאורה

לרכישת כרטיס היכנסו לקישור https://katzr.net/e6461a

בימוי: קרלוס סאורה / ספרד, 1983 / 102 דקות / ספרדית, תרגום לעברית

צריך לפתוח בהבהרה: "כרמן" של סאורה היא לא האופרה. זהו סרט מרתק, חי וצבעוני שגם שונאי אופרה מובהקים יאהבו. הקצב שלו הוא קצב הפלמנקו: אנטוניו גאדס, מהגדולים שברקדני הפלמנקו אי פעם, מגלם כוריאוגרף שמעלה גירסה מחודשת ועדכנית של "כרמן" מאת ז'ורז' ביזה. בינו לבין הרקדנית הראשית, תגלית חדשה בעלת כישרון מצמית (לאורה דל סול), מתפתח במהלך החזרות רומן סוער, שהופך לרכבת הרים רגשית. ככל שהזמן חולף, מיטשטשת ההבחנה בינם לבין הדמויות שהם מגלמים, והאיבה, הקינאה והאלימות המעוצבות במחול גולשות אל החיים עצמם – עד לסוף הטרגי.

זהו עותק חדש של הסרט המצליח (בין השאר, הוא היה מועמד לאוסקר) שנעשה ב-1983, ובין המופיעים בו גם הרקדנית כריסטינה הויוס והגיטריסט הווירטואוז פאקו דה לוסיה. הסרט הוא תזכורת לכשרונו הגדול של הבמאי הספרדי, מהחשובים שבבמאי אירופה במאה שעברה, והוא מוקרן במלאת שנה למותו.

מערכת למכירת כרטיסים